MagyarEnglishDeutschSlovak

"Kolekcia bio výrobkov z Dolného pohronia"

Bio rastlinná výroba

 

Vlastná bio rastlinná výroba:

  • orná pôda
  • vinohrady
  • ovocné sady

 

V rastlinnej výrobe ide predovšetkým o produkcie pšenice, jačmeňa, kukurice, slnečnice, hrozna ovocia a zeleniny. Všetky produkty rastlinnej výroby pestuje podnik v systéme biologického poľnohospodárstva na pôde schválenej do prechodného obdobia resp. pôde uznanej.


Naše výrobky sú označené certifikátom kvality „BIO“. To znamená, že je to taká výroba produktov, ktorých cieľom bola úplne vylúčenie použitia syntetických chemikálií, t.z. priemyselných hnojív, pesticídov i ostatných chemických látok, pri preferovaní prírodzenej úrodnosti pôdy.  Cieľom alternatívnej poľnohospodárskej výroby je aj produkcia zdravotne nezávadných potravín.

 

 

 

AKTUALITY

02. 01. 2014

Pivnica Palik úspešne na medzinárodnej súťaži

Maďarská vínna akadémia, Národná rada horských obcí, Rád maďarských zástavných vín a Stredná odborná škola vinárska Istvána Soósa zorganizovali už 8. ročník Súťažnej ochutnávky vín Karpatskej kotliny. Podujatie sa uskutočnilo 21. novembra v maďarskom Budafoku na pôde organizátorskej školy.

15. 09. 2013

Konkurencieschopné vína z Peseku

V období úpadku domáceho poľnohospodárstva, znižovania rozsahu a straty prestíže vinárstva možno mnohí s nádejou pozdvihnú hlavy, keď začujú informácie o tom, že vína pochádzajúce z nášho regiónu vyhrávajú súťaže vín, jednu po druhej, a to na regionálnej aj medzinárodnej úrovni. Nádejou pre všetkých, ktorí by si želali prinavrátenie dávno zašlej úrovne miestneho vinárstva, môže byť Pivnica Palík.

27. 06. 2012

Degustačný kurz pre milovníkov vína

Vzhľadom na mimoriadnu  úspešnosť  našich kurzov v predchádzajúcich rokoch tretíkrát sme usporiadali  na  jar 2012 náš degustačný kurz pre milovníkov vína.

top