MagyarEnglishDeutschSlovak

"Kolekcia bio výrobkov z Dolného pohronia"

Výroba biovína

 

Podnik sa venuje aj produkcii a spracovaniu biohrozna. Spracovanie hrozna prináša ďalší produkt ekologického poľnohospodárstva – víno.

Užívaná vínna pivnica vo Veľkom Peseku je viac ako 200 ročná a bola vo veľmi zlom stave. Jej rekonštrukciu začali v roku 2006 a dokončili v roku 2007.

Pivnica má nielen ekonomickú, ale aj historickú hodnotu. V nej bola vyšľachtená odroda Pesecká leánka.

Pivnica má po celkovej rekonštrukcii kapacitu skladovania 105 000 litrov vína.

 

AKTUALITY

02. 01. 2014

Pivnica Palik úspešne na medzinárodnej súťaži

Maďarská vínna akadémia, Národná rada horských obcí, Rád maďarských zástavných vín a Stredná odborná škola vinárska Istvána Soósa zorganizovali už 8. ročník Súťažnej ochutnávky vín Karpatskej kotliny. Podujatie sa uskutočnilo 21. novembra v maďarskom Budafoku na pôde organizátorskej školy.

15. 09. 2013

Konkurencieschopné vína z Peseku

V období úpadku domáceho poľnohospodárstva, znižovania rozsahu a straty prestíže vinárstva možno mnohí s nádejou pozdvihnú hlavy, keď začujú informácie o tom, že vína pochádzajúce z nášho regiónu vyhrávajú súťaže vín, jednu po druhej, a to na regionálnej aj medzinárodnej úrovni. Nádejou pre všetkých, ktorí by si želali prinavrátenie dávno zašlej úrovne miestneho vinárstva, môže byť Pivnica Palík.

27. 06. 2012

Degustačný kurz pre milovníkov vína

Vzhľadom na mimoriadnu  úspešnosť  našich kurzov v predchádzajúcich rokoch tretíkrát sme usporiadali  na  jar 2012 náš degustačný kurz pre milovníkov vína.

top